12 Ocak 2011 Çarşamba

2011'in beklenen filmleri

Yeni yılla birilikte sinemaseverler pek çok filmin vizyona girmesini bekliyor.
Transformers Dark of the Moon / Transformers 3

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 01 Temmuz 2011

Yapımcılığını Seven Spielberg'in üstlediği filmde Shia LaBeouf, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey başrollerde yer alıyor.

Aya giden bir füzenin yanlış yere inmeleri sonucu,ayın farklı bir yerine gelmeleri,orada yaşayan bir robotu uyandıracak.

127 Hour / 127 Saat

Türkiye vizyon tarihi: 11 Şubat 2011

Slumdog Millionaire’le Oscar kazanan, kült olarak adlandırılan filmi Trainspotting ile akıllara kazınan başarılı yönetmen Danny Boyle filmin yönetmen koltuğunda. Bu yıl Oscar ödüllerini sunacak olan James Franco ise filmin başrol oyuncusu.

Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. Hayatı için bir çeşit tuzağa dönüşen bu olayda Aron, soğukkanlı olması gereken şoke edici bir çözüm yolu bulur.


The Fighter / Dövüşçü

Türkiye vizyon tarihi: 11 Şubat 2011

David O. Russell’in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda ise Christian Bale, Mark Wahlberg yer alıyor.

Film kardeş ilişkileri, suç, uyuşturucu gibi konuların yoğunluğunda bir boksörün sıfırdan zirveye tırmanışını anlatıyor.


The King’s Speech / Zoraki Kral

Türkiye vizyon tarihi: 18 Şubat 2011

Tom Hooper’ın yönettiği filmde ve Colin Firth, Helena Bonham Carter, Derek Jacobi ile Geoffrey Rush başrollerde.

‘En İyi Film’ başta olmak üzere 7 dalda Altın Küre adaylığı olan filmde, kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen Kral VI. George, kekemelik sorununu yenmek için Lionel Logue adlı bir konuşma terapisti tutar. Eşi Elizabeth, Avustralyalı terapist Lionel ve hükümetin desteğiyle Kral kekemeliğinin üstesinden gelir ve ülkesindeki insanlara güven vererek, savaş için onları birleştirir.


Black Swan / Siyah Kuğu

Türkiye muhtemel vizyon tarihi:25 Şubat 2011

Darren Aronofsky’nin yönettiği 'En İyi Film' başta olmak üzere 4 dalda Altın Küre Ödülü'ne aday gösterilen filmin başrollerinde ise Natalie Portman, Mila Kunis, Winona Ryder ile Vincent Cassel yer alıyor.


The Green Hornet / Yeşil Yaban Arısı

Türkiye vizyon tarihi: 18 Şubat 2011

Michel Gondry’nin yönettiği filmde ve Seth Rogen, Jay Chou, Cameron Diaz ile Chad Coleman başrolleri paylaşıyor.

Şehrin en büyük gazetesinin tek varisi olan Britt Reid, playboy hayatı süren, şımarık bir zengin çocuğu profili sergilemektedir. Günün birinde babası aniden ve gizemli bir şekilde ölür. Babasının tüm gücü artık Britt Reid'a aittir. Britt, şirket çalışanlarından Kato ile birlikte gücünü daha iyi işler yapmak için birleştirir. Gündüzleri bir gazete patronu olan Britt, Green Hornet olarak bilinen maskeli bir süperkahramana dönüşerek suça savaş açacaktır.


Pirates of the Caribbean On Stranger Tides / Karayip Korsanları: Yaban Medcezir

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 19 Mayıs 2011

Yeni bölümde Jack sparrow geçmişte tanıdığı bir bayanla karşılaşıyor ve daha sonra bu bayanın Kara Sakal Ian McShane'in kızı olduğunu oğreniyor. Kızı da babası gibi, Jack Sparrow'u ölümsüzlüğün çeşmesini bulmak için durmak bilmeyen maceralara sürüklüyor.

Filmde Johnny Depp ve Geoffrey Rush'a bu kez Penélope Cruz eşlik ediyor.


Somewhere / Başka Bir Yerde

Türkiye vizyon tarihi: 20 Mayıs 2011

Üç film çekmesine rağmen yaşayan en yetenekli kadın yönetmenlerden biri sıfatını kazanan Sophia Coppola dördüncü filmi Somewhere 2010 yılında Venedik’te Altın Aslan Ödülü’nü aldı. Filmin başrollerinde Stephen Dorff, Chris Pontius, Erin Wasson ile Alexandra Williams yer alıyor.

Film,çılgın ama mutsuz bir hayat yaşayan bir Hollywood yıldızının günün birinde 11 yaşındaki kızı tarafından ziyaret edilmesiyle gelişen olayları anlatıyor.


The Smurfs / Şirinler

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 05 Ağustos 2011

Efsanevi cizgi film şiirinlerin hayatının anlatıldığı filmde kötü bir büyücü kendi sinsi amaçları için onları yakalama saplantı uğraşmaları gerektiğini küçük mavi yaratıkları bir efsanevi yarış maceraları anlatılıyor.


Thor

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 17 Haziran 2011

Natalie Portman, Samuel L. Jackson gibi yıldızların yanında Anthony Hopkinsin de kadrosunda olduğu merakla beklenen film Thor, 3D oalrak vizyona girecek.

Film güçlü ve kibirli bir tanrı olan Thor'un Asgard'dan ayrılıp, insanların yanında yaşamak için dünyaya gelmesini, fakat düşman tanrıların onu yeni geldiği bu gezegende bile rahat bırakmadıkları maceraları konu alacak...


The Tree Of Life / Hayat Ağacı

1950'lerde geçen film, büyüdükçe masumiyetin kaybına tanık olan çocukların hikayesini anlatıyor. Filmin başrollerinde ise iki dev isim var; Brad Pitt, Sean Penn.
True Grit
Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 27 Mayıs 2011


Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 25 Şubat 2011
Charles Portis'in 1969 tarihli ilk filmin de uyarlandığı romanından tekrar uyarlanacak filmde, babasının bir cinayete kurban gitmesinin ardından işe “gerçekten yürekli” bir yardımcı olan Tom Chaney’i alan ve babasının katilini bulmayı kafaya koyan 14 yaşındaki çiftçi kızı Mattie Ross’un hikayesi anlatılacak.

Filmin oyuncukadrosu da konus kadar güçlü: Jeff Bridges, Matt Damon, Barry Pepper, Domhnall Gleeson, Josh Brolin, Paul Rae, Leon Russom, Hailee SteinfeldRango

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 04 Mart 2011

Kimlik bunalımına girmiş bir bukalemun olan Rango'nun vahşi doğadaki (ve vahşi Batı'daki) macerasının anlatıldığı filmde bu lginç karakteri Johnny Deep seslendiriyor.Fast Five / Fast and the Furious 5

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 10 Haziran 2011
Hızlı ve Öfkeli tüm hızıyla devam ediyor. Filmin başrollerinde ise Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Tyrese Gibson yer alıyor.Mission Impossible: Ghost Protocol / Görevimiz Tehlike 4

'Görevimiz Tehlike' serisinin devamı olan filmde Tom Cruise'a bu sefer Jeremy Renner ve Simon Pegg eşlik ediyor.


Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 / Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 15 Temmuz 2011
Harry, Ron ve Hermione Hogwarts'a Voldemorts'u yok etmek için geri dönüyorlardır, bir sonun başlangıcı...


Green Lantern
Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 17 Temmuz 2011

2012 yılında devam filmlerinin de geleceği Green Lantern'in yönetmeni Martin Campbell. Filmin baş kahramanı Ryan Reynolds canlandırıyor. Ayrıca Blake Lively ve Tim Robbins'de başrollerde.

Evrende barışı korumayı amaçlayan galaksiler arası bir hava filosunun üyesi olan, kendini dünya işlerinin dışında bırakarak, gizemli yeşil bir yüzüğe adamış bir test pilotunun hikayesinin anlatıldığı filmin kahramanı, yüzüğü olmadığında sıradan bir insandan farkı kalmayan, Justice League Of America'nın kurucularından Green Lantern'den başkası değil...


Kung Fu Panda 2

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 10 Haziran 2011

Animasyon filmindeki karakterlere ise Angelina Jolie, Jackie Chan, Gary Oldman, Dustin Hoffman gibi büyük isimler can veriyor.

İlk filmdeki kahraman Po yine baş rolde karşımıza çıkıyor. Kızgın beşli bu silahı durdurmak üzere Çin'e doğru yolculuğa çıkıyor.


Spider Man 4 / Örümcek Adam 4

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 06 Temmuz 2012

3 boyutlu izleyeceğimiz filmde Örümcek Adamı bu sefer Andrew Garfield canlandıracak.


Cars 2 / Arabalar 2
Türkiye muhtemel vizyon tarihi:12 Ağustos 2011

Büyük küçük herkesin severeik izlediği Arabalar animasyonunun devamı olan film yaz aylarında vizyonda olacak.

Şimşek McQueen, yeni pit ekibi ve yeni ekip şefi Mater ile dünya çapında beş farklı ülkede yapılan "Race of Champions" yarışlarına katılır. Bu ülkeler: Japonya, Almanya, İtalya, 24 saat yarışının yapıldığı Fransa ve İngiltere'dir. Mater, Finn McMissile adındaki bir İngiliz gizli ajanı Aston Martin'i kurtatır, ve kendini casus dünyasında bulur.


X-Men: First Class

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 03 Haziran 2011

2006-2007 yılları arasında, Jeff Parker tarafından yazılan ve Roger Cruz'un çizimlerini yaptığı X-Men: First Class çizgi roman serisinin bir uyarlaması olması beklenen filmde, bu seriye sadık kalındığı takdirde kahramanlarımızın gençlik yıllarına gideceğiz.
James McAvoy, Kevin Bacon, Lucas Till filmin başrollerinde.


The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 / Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti - Bölüm 1

Türkiye muhtemel vizyon tarihi: 18 Kasım 2011

Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız?

Alacakaranlık Efsanesi tüm hızıyla 2011'de de devam ediyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder